Prostatit için ilaç ve fitiller

Prostatit hastası bir adam

Prostat bezi, insan vücudunun son derece önemli bir organıdır ve iltihaplanırsa salgıların durgunluğuna, boşaltım fonksiyonunun normal işleyişinin bozulmasına ve diğer birçok acı verici duyuma neden olur. Prostatit gibi bir hastalık, çağımızın en yaygın ürolojik hastalığıdır ve esas olarak prostatit için ilaç ve fitiller kullanılarak tedavi edilir. Doktorlar, immünomodülatör ilaçlar ve çeşitli antibakteriyel ajanlar kullanılarak fizik tedavi gibi çok çeşitli tedavi yöntemleri kullanırlar.

Prostatit tedavisi

Prostatit gelişiminin ilk aşamalarında bu hastalık ilaç tedavisine başvurularak tedavi edilebilir, ancak tedavinin uzun süre devam etmemesi durumunda cerrahi müdahale kaçınılmaz hale gelecektir. O zaman transüretral yardımcı olabilir,veya açık ameliyat. Bundan kaçınmak istiyorsanız ya prostatit için ilaç ve fitiller kullanın ya da geleneksel tıptan yardım isteyin. Bu arada, hastalığın ileri bir forma dönüşmesini önlemeye yardımcı olabilecek şey tam olarak budur.

Tedavide yaygın olarak bilinen çeşitli bitkiler en sık kullanılır. Prostatitin önlenmesinde ve tedavisinde yararlı ve kesinlikle yeri doldurulamaz, eşit oranlarda taze salatalık, pancar ve havuç sularının, süt devedikeni yağı, yeşil soğan, kereviz ve maydanozun kullanılması olacaktır. Günde 30-40 adet kabak çekirdeği tüketmek, yemeklerden önce bir bardak kabak suyu içmek ve beslenmenize birkaç zeytin eklemek de vücuda olumlu etki yapacaktır.

Genitoüriner sistem organlarını etkileyen çeşitli hastalıkların tedavisinde, gün boyu küçük yudumlarla içilen funda gibi bir bitkiden demlenen çay eski çağlardan beri kullanılmaktadır. Ayrıca çok etkili olan, ginseng, selâmotu ve orkide köklerini, ortak dişbudak yapraklarını ve anason tohumlarını içeren bir tentürdür. Bu ilaç su ile seyreltilerek gün içerisinde 3-5 defa 5-10 damla alınır.

Ayrıca birçok kişi, yalnızca prostatit için iyi bir tedavi olmakla kalmayıp aynı zamanda erkeklerin cinsel işlevi üzerinde de son derece olumlu bir etkiye sahip olan kunduz akıntısı gibi bir halk ilacının kullanılmasını tavsiye ediyor. Ayrıca kunduz akıntısından yapılan tentür tamamen güvenlidir çünkü yalnızca olumlu bir etkiye sahiptir.

Bir üroloğa danışmaya karar verirseniz, büyük olasılıkla size antibakteriyel ilaçlar kullanılarak fizyoterapi önerilecektir. Ek olarak, doktor ayrıca, yalnızca iltihaplı salgıların çıkışını teşvik etmekle kalmayıp aynı zamanda ağrıyı da hafifleten prostat bezine bir masaj önerebilir. Her türlü enzim, immünomodülatör, sitotransmitter ve çeşitli bitkisel preparatların da insan vücudu üzerinde olumlu etkisi vardır. Antibakteriyel ajanlar çoğunlukla herhangi bir bulaşıcı hastalık tanısı konan hastalara reçete edilir. Ancak herhangi bir özel durumda, hem prostatit tedavisinin taktikleri hem de ilaç seçimi yalnızca ürolog-androloğa kalır.

Prostatit için fitiller

Tedavide en sık prostatit için çeşitli ilaçlar ve fitiller kullanılır. Ancak prostatit tedavisinde rektal fitiller (fitiller) kullanmanın etkinliğinin maalesef rektum hastalıklarını tedavi etmek için kullanıldıklarından çok daha düşük olduğunu belirtmekte fayda var. Ve hepsi, yerleştirilen fitil ile prostat arasında, prostat kapsülü ve düşük geçirgen bağırsak duvarı gibi bariyerlerin bulunması nedeniyle. Ancak bu tedavinin olumlu bir yanı da var; karaciğerden geçmesi gerekmeyen (bu da karaciğerden geçen hemen hemen tüm ilaçları yok eden) terapötik ilaçların daha yüksek konsantrasyonu.

Prostatit tedavisinde antispazmodikler içeren fitiller kullanılır (kan damarlarının ve iç organların düz kaslarının spazmlarını giderir), antibiyotiklerle, yenileyici ve antiinflamatuar etkiye sahip bir maddeyle, propolisle (karmaşık kimyasal bileşimi nedeniyle sahip olduğu) çok geniş bir efekt yelpazesi).

Tıbbi çamur ekstraktına dayanan propolis mumlarda da kullanılır. Bu tür fitiller sadece anti-inflamatuar değil, aynı zamanda immünomodülatör etkilere de sahiptir ve önleyici tedavi olarak çok başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

Daha yakın zamanlarda arıcılık ürünlerini kullanan bir tür fitil ortaya çıktı. Preparat, propolisin yanı sıra balmumu, polen, dağ arısı balı ve arı sütü gibi arıcılık ürünlerini de içerir. Bu tür bir fitile dayalı bir ilaç, yalnızca antitümör, analjezik ve rejeneratif değil, aynı zamanda antiinflamatuar, antifungal, immün sistemi uyarıcı ve antibakteriyel özelliklere de sahiptir.

Sığırların prostat bezlerine dayanarak hazırlanan rektal fitiller yakından ilgiyi hak ediyor. Bu ilaç, prostat bezinin salgılarının durgunluğunu, şişmesini, iltihaplanmasını azaltmaya yardımcı olur, salgı fonksiyonunu normalleştirir ve ayrıca prostat bezinde küçük damarların trombozunun gelişmesini önler. Ürünü kullandıktan sonra cinsel fonksiyonda oldukça hızlı bir iyileşme, ağrı azalması, normal idrara çıkma sıklığının restorasyonu ve iltihaplanma sürecinde bir azalma olur.

Ayrıca, birçok doktor prostatit tedavisi uygulamalarında ilaçlara ek olarak manyetik fitiller de kullanmaktadır. Baryum ferrit, içlerinde manyetik dolgu görevi görür. Eczaneler, kullanımı onaylanmış ve hastalıklı organlara kan akışını iyileştiren ve kan damarlarını güçlendiren anjiyo koruyucu bir madde içeren manyetik fitiller satmaktadır.

Doktorlar prostatit tedavisinde birçok farklı fitili bilir ve kullanırlar, ancak her özel durumda yalnızca gerekli ilaçları reçete edebilirler. Yardımlarını göz ardı etmek yalnızca tam tersi sonuca yol açacaktır.